Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1172277 Transformer 2 Inch Primary Blk-com Wht 120v Red 208v 50VA with Exposed Coil
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1172277 |
| Manufacturer Part # | 1172277 |
| Height | 2.3" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1.88 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1172277 Transformer Primary Blk-com. Wht-120v Red-208v, Org-240v Secondary Blue-yel 24v 50va Exposed Coil., 2 Mount Holes 3-1/8" Mt Ctrs (6) 8" Wires, Southbend Marathoner Sc Models, Gb-12cch Gb-12pc Gb-12rt Gb-12sc Gb-15cch Gb-15pc, Gb-15rt Gb-15sc Gb-22cch Gb-22pc Gb-22rt Gb-22sc, Gb-25cch Gb-25pc Gb-25rt Gb-25sc Gs-12cch Gs-12pc, Gs-12rt Gs-12sc Gs-15cch Gs-15pc Gs-15rt Gs-15sc, Gs-22cch Gs-22pc Gs-22rt Gs-22sc Gs-25cch Gs-25pc, Gs-25rt Gs-25sc Slgb-12sc Slgb-12scch Slgb-15sc, Slgb-15scch Slgb-22sc Slgb-22scch Slgb-25sc Slgb-25scch, Slgs Slgs-12sc Slgs-12scch Slgs-15sc Slgs-15scch, Slgs-22sc Slgs-22scch Slgs-25sc Slgs-25scch Strg-3d, Strg-5d
