Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 1170424 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 1170424 1.13 Inch Fuse Holder 30 Amp 600 Volt with Bayonet Cap
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1170424 |
| Manufacturer Part # | 1170424 |
| Height | 1.13" |
| Width | 1.13" |
| Depth | 2.63" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1170424 Fuse Holder 30 Amp 600v 13/32" X 1-1/2", Accepts 13/32" X 1-1/2" Fuse, 1/4" Tab Terminals, Push-turn Bayonet Cap 7/8" Mounting Hole, Garland Mco-e5
