Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1166013 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1166013 23 Inch Pilot Burner Assy for Southbend 1300 1400
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1166013 |
| Manufacturer Part # | 1166013 |
| Height | 2.75" |
| Width | 0.2" |
| Depth | 23" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1166013 Rear Pilot Burner Assembly, [ 23" X 2-3/4" ], Pilot Tip & Tube, Includes 3/16" Cct Nut & Sleeve, Southbend 1300 1400 W/ "d" Suffix
