RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial grills and griddles.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 1166 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 1166 8 Inch Blower Wheel OEM for Commercial Ovens
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 1166 |
| Manufacturer Part # | 1166 |
| Height | 2.7" |
| Width | 8" |
| Depth | 8.05" |
| Weight | 1.67 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 1166 Blower Wheel Ir C Icv Ovens 500 Igrn W/
