Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1165139 2 Inch Pilot Assembly LP Orifice Left Flame - Southbend
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1165139 |
| Manufacturer Part # | 1165139 |
| Height | 0.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1165139 Nat/lp Pilot Factory # 3chl-1 1830-021 Tube Size 1/4", Flame Pattern Left, Lp Orifice # 26-1554, Nat Orifice # 26-1554, Southbend, Oven Series X Xs., Oven Series V10 (w/sheet Metal Burners) X Xs.
