RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1164095 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1164095 8 Inch Stainless Steel Blower Motor Electric with Air-Cooled Design
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1164095 |
| Manufacturer Part # | 1164095 |
| Height | 7" |
| Width | 8" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 4.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1164095 Blower Motor 120 V With
