Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1164076 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1164076 4-1/2 Inch Blower Fasco for Southbend Broiler Electric
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1164076 |
| Manufacturer Part # | 1164076 |
| Height | 5.7" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 4.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1164076 115v Blower Fasco 4-1/2" X 4-1/2" Plate Welded On Flange, 1-7/16" X 4-3/32" Mount Ctrs Looking At Frame- Ccw Air To, You Has Wire Leads, Southbend, Broiler Infrared Units With D Suffix 171-40 A/c/d
