RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend commercial restaurant ranges.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend 1162824 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1162824 2 Inch Wide Pilot Shield for Gas Systems Stainless Steel
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1162824 |
| Manufacturer Part # | 1162824 |
| Height | 1" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 2.05" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1162824 Pilot Shield, 2" X 1-3/4" S/s Pilot Shield Used For Pilots, # H1041 M-180 # 511303 And H1040 # 511301
