Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1161998 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1161998 3 Inch Nickel Hi Limit Essex Stemco with Manual Reset
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1161998 |
| Manufacturer Part # | 1161998 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 0.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1161998 Essex Stemco Hi-limit W/ Manual Reset, Temp 700 Fixed Cap 36" Bulb 1/4" X 3 5/16" Nickel, Southbend Oven Series Eb Es V Vs.
