Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass wall mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 1146-04 wall mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 1146-04 15 Inch Wall Mounted Faucet Brass Chrome Plated with Hot and Cold Buttons
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 1146-04 |
| Manufacturer Part # | 1146-04 |
| Height | 3.75" |
| Width | 15.44" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 4.36 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 1146-04 Material Brass, Includes 110-1138 Wall Mount, 111-1030 Wrist Blade, Handles, 111-1173 Cold Button, 111-1174 Hot Button, 111-1210 Spout, Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Nps, Lead Free Y, Centers 4"
