Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef 1142000 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef 1142000 Interlock Switch 16a/250vac for Turbo Chef Ovens
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1142000 |
| Manufacturer Part # | 1142000 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Indonesia |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1142000 Intrlock Switch, 16a/250vac (3) 3/16" Tab Term, Turbo Chef Convection Oven Hhb2, Convection & Microwave Oven Ngc Ngc2 I3 I5
