Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 114146-1 5 Inch Hi-limit Control Nickel Bulb Manual Reset
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 114146-1 |
| Manufacturer Part # | 114146-1 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 114146-1 [ Hi-limit Type - Lch W/manual Reset ] [ Temp 435 Fixed ], [ Bulb 1/4" X 4-7/8" Nickel ][ Cap 24" ] [ Brkt 13 ], Vulcan Fryer 2nd Hi-limit For Series, Eef-m/sm Ref-m/sm Spe Sper.
