Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 11327 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 11327 3/8 Inch Bulb Gas Thermostat for Commercial Applications
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 11327 |
| Manufacturer Part # | 11327 |
| Height | 3.25" |
| Width | 6" |
| Depth | 8" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 11327 [ Type - Gs ] [ Temp 200-400 ] [ Bulb 3/8" X 5-3/8" ], [ Cap 30" ] [ Gas In/out 1/4" F Cct Tube & 3/8" Stuff Box ], [ Dial To Use # 22-1006 Off-400-200 2" Dia [position 4, Way], # 22-1027 Off-400-200 2-1/4" Dia Flat Down., Wolf Fryer Commander & Challenger, Hi-perf Models Wtf-42 & Ss-wtf-42.
