RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass deck mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 1126 deck mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 1126 1 Inch Shanks Lead Free Wall-Mount Brass Faucet Chrome Plated
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 1126 |
| Manufacturer Part # | 1126 |
| Height | 22.5" |
| Width | 16" |
| Depth | 11.75" |
| Weight | 5.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 1126 Material Brass, Length 1" Shanks, 8" Spout, Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Nps, Lead Free Y, Centers 8" Wall
