Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket commercial broilers.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 11160-19 commercial broilers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 11160-19 19.5 Inch Electric Quartz Element Clear for Lang Broiler/Cheesmelter
| Fits with Manufacturer | Lang |
|---|---|
| Model Number | 11160-19 |
| Manufacturer Part # | 11160-19 |
| Height | 2.13" |
| Width | 2.13" |
| Depth | 23.13" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lang 11160-19 No Longer Red Now Clear., [ 104v 1200w ] [ 19.5" End To End] 4" Wire Lead, Lang Broiler/cheesmelter Mm24 Mm48
