Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 11091207SP 11 Inch Electric Motor 1/4hp 952rpm 3-Speed
Item:
#1479847
Technical details
| Manufacturer | Goodman Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | 11091207SP |
| Manufacturer Part # | 11091207SP |
| Height | 11" |
| Width | 11" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 11091207SP 11 Inch Electric Motor 1/4hp 952rpm 3-Speed