Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 110893SP strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110893SP 240V 680W Quartz Heating Element 20-1/4 Inch Snap-in
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 110893SP |
| Manufacturer Part # | 110893SP |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 26" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 110893SP Quartz Element 240v 680w 1ph 20-1/4" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements # 38-1108, ( Has #14 Wire Lead ), Merco, Warmer Bw-24 Bwi-24 Ezff-(24 240ts) Ezfw-24, Ezlff-(24 240ts) Ezlfw-24 Ezlnw-24 Eznw-24, Ezpw-24 Ezt-24 Hfc-(24 24ts) Pt-(2418 2430 2436), Sshfc-(24 24ts) Sw-(2418 2430 2436).
