Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass -1108 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass -1108 12 Inch Lead Free Wall Mounted Faucet Brass Chrome Plated
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | -1108 |
| Manufacturer Part # | -1108 |
| Height | 3.75" |
| Width | 15.44" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 4.29 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass -1108 Material Brass, Length 1" Shank, 12" Spout, Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Nps, Lead Free Y, Centers 3 1/2" Wall
