Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 110780SP strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110780SP 44-1/4 Inch Quartz Element 208v 1100w Electric Heat
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | 110780SP |
| Manufacturer Part # | 110780SP |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 52" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merco 110780SP Quartz Element 208v 1100w 1ph 44-1/4" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements # 38-1108, ( Has #14 Wire Lead ), Merco, Warmer Bw-48 Bwi-48 Ezfw-(48 96 144) Ezlfw-(48 96 144), Ezlnw-(48 96 144) Eznw-(48 96 144) Ezpw-48, Ezt-48 Hfc-(48 48ts) Pt-(4818 4824 4830 4836), Sshfc-(48 48ts) Sw-(4818 4824 4830 4836).
