Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 110778 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110778 32-1/4 Inch Quartz Element Electric Heating Component
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | 110778 |
| Manufacturer Part # | 110778 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 38" |
| Weight | 2.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merco 110778 Quartz Element 208v 825w 1ph 32-1/4" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements # 38-1108, ( Has #14 Wire Lead ), Merco, Warmer Bw-(36 72) Bwi-(36 72) Ezfw-(36 72 108), Ezlfw-(36 72 108) Ezlnw-(36 72 108) Eznw-(36 72 108), Ezpw-(36 72) Ezt-36 Hfc-(36 36ts 72 72ts), Pt-(3618 3624 3630 7218 7224 7230 7236), Sshfc-(36 36ts 72 72ts) Sw-(3618 3624 3630 7218, 7224 7230 7236).
