Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 110772 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110772 5 Inch Snap-in Quartz Element Electric 208v 550w
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | 110772 |
| Manufacturer Part # | 110772 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 18" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merco 110772 Quartz Element Snap-in, 208v 550w 1ph 14-1/4" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements # 38-1108, ( Has #14 Wire Lead ), Merco, Warmer Ezfw-18 Ezlfw-18 Ezlnw-18 Eznw-18 Ezpw-18, Ezt-18., Berkel, Warmer Hl2
