RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco strip warmers.
- Authorized Merco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Merco 110665SP strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110665SP 44-1/2 Inch Electric Calrod Element with Snap-in Design
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 110665SP |
| Manufacturer Part # | 110665SP |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 45" |
| Weight | 3.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 110665SP Calrod Element 120v 1100w 44-1/2" Snap-in, Merco, Warmer Bw-48 Bwi-48 Ezfw-(48 96 144) Ezlfw-(48 96 144), Ezlnw-(48 96 144) Eznw-(48 96 144) Ezpw-48, Ezt-48 Eztm-48 Hfc-(48 48ts) Pt-(4818 4824 4830, 4836) Sshfc-(48 48ts) Sw-(4818 4824 4830 4836).
