RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 110661 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 110661 5 5/16 Inch Electric Quartz Element 120V 440W
| Fits with Manufacturer | Merco |
|---|---|
| Model Number | 110661 |
| Manufacturer Part # | 110661 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 38" |
| Weight | 2.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merco 110661 Quartz Element 120v 440w 1ph 25 5/16" Terminals Pin, Socket For Snap-in Elements D231 Wa-175 # 381108 ( Has, #14 Wire Lead, Merco, Warmer 1220-4-5p
