RestaurantSupply.com is your trusted source for Scotsman cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Scotsman dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Scotsman 11042401 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Scotsman 11042401 3/8 Inch Water Regulating Valve for Scotsman Ice Machines
| Manufacturer | Scotsman |
|---|---|
| Model Number | 11042401 |
| Manufacturer Part # | 11042401 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 9" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Scotsman 11042401 Water Regulating Valve, 3/8" Fpt In/out, Scotsman Cm250 Cm450 (a C D E) Cm500 (c D ), Cm650 (a C Ca Cd D E ) Cm855 Cms1002w Fm1200, Fm1202 Fm1500 Fm2400 Fm2402 Fm800 Mcm1062 Mcm1062w, Nd550 Nd650 Nm1250 Nm1850 Nm1852 Nm650 Nm950 Ns650
