Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Scotsman aftermarket ice machine parts and accessories.
- Engineered to match existing Scotsman units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Scotsman 11-0514-01 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Scotsman 11-0514-01 Purge Valve 208230v 38w Dole Valve Ice Machine
| Fits with Manufacturer | Scotsman |
|---|---|
| Model Number | 11-0514-01 |
| Manufacturer Part # | 11-0514-01 |
| Height | 4.88" |
| Width | 3.88" |
| Depth | 3.25" |
| Weight | 0.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Scotsman 11-0514-01 Purge Valve, 208/230v 60hz 38w, Dole Valve, Scotsman Cme1356 Cme1356r Cme1656 Cme1656r Cme1856w, Cme2006r Cme306 Cme456
