Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Champion aftermarket commercial dishwashers.
- Engineered to match existing Champion units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Champion 109756 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Champion 109756 14-1/2 Inch Electric Heater for Champion Dishwashers
| Fits with Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 109756 |
| Manufacturer Part # | 109756 |
| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Depth | 14" |
| Weight | 1.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 109756 Element 240v 3 Ph 3kw 14-1/2" Long 2-1/4" Mt Ctrs, No Gasket, Gasket Only B444 Z-080 # 32-1208 3-1/8" Square, 2-1/4" Mt Hole Ctrs., Champion Dishwasher D-h1 D-h1tcm4 D-h1tcm5 D-h1tm4, D-h1tm5 D-hb D-hbtcm4 D-hbtcm5 D-hbtm5 D-lf
