RestaurantSupply.com is your trusted source for Champion cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Champion dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Champion 109064 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Champion 109064 Transformer 250VA 240 to 480V Electric OEM
| Manufacturer | Champion |
|---|---|
| Model Number | 109064 |
| Manufacturer Part # | 109064 |
| Height | 5.6" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 7.4" |
| Weight | 7.97 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Champion 109064 Transformer 250va. 240/480v 230/460v, Prim. - 220/240v Sec. - 110/120v 50/60hz, Champion 100hdpw 106pw 108hdpw 110ffpw 120hdpw 44, 44dr 44drws 44lt 44ws 54 64 66drpw 66drwspw 66lt, 66pw 66pwws 70ffpw 72 76pw 80drwshdpw 80ffpw 80hdpw, 84 86pw 90ffpw 90hdpw 94ffpw 94pw D-h1 D-h1t, D-h1tcm4 D-h1tcm5 D-h1tm4 D-h1tm5 D-hb, D-hbt D-hbtcm4, D-hbtcm5 D-hbtm5 D-lf Pp-3 Usn-10
