Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland 104306 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 104306 9-3/4 Inch Gasketed Electric Steamer Element
| Fits with Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | 104306 |
| Manufacturer Part # | 104306 |
| Height | 2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland 104306 208v 300w 1ph 9-3/4" X 1-3/4", Supplied With Gasket And 2 Ea Nut Washer And Spring Washer, , Gasket Only # 32-1319, Cleveland Steamer 21-cet-8 21-cet-16 10 Pan Units
