RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Cleveland dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cleveland 104009 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 104009 1-1/8 Inch Steam Injector Nozzle Brass with Stainless Steel Pin
| Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | 104009 |
| Manufacturer Part # | 104009 |
| Height | 1" |
| Width | 1.05" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland 104009 Steam Injector Nozzle, Brass 1-1/8" Dia 1-3/4" Long Has 1/4" Mpt On End, 3/8" Mpt Behind 1/4" Mpt Has Double Head, Center Of Stem Is Bored And Comes Out Between Heads Has S/s, Pin In Second Head., Cleveland Steamer Ultra 3 5 24
