RestaurantSupply.com is your trusted source for Carlisle Foodservice food storage containers and lids.
- Authorized Carlisle Foodservice dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carlisle Foodservice 1030103 food storage containers and lids
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carlisle Foodservice 1030103 6.5 Inch Black Polycarbonate Food Pan with Easy Lift Notches
| Manufacturer | Carlisle Foodservice |
|---|---|
| Model Number | 1030103 |
| Manufacturer Part # | 1030103 |
| Height | 4" |
| Width | 6.25" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carlisle Foodservice 1030103 Color Black, Material Polycarbonate, Length 7", 178 Mm, Width 6 1/2", 165 Mm, Size Sixth ., Temperature Range -40 To 100 Degrees C, -40 To 212, Degrees F, Type Easy Lift Notches, Depth 4", 102 Mm, Nsf Certified Y
