Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Perlick aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Perlick units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Perlick 1029118-13 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Perlick 1029118-13 21-3/4 Inch Magnetic Dart Mount Door Gasket Black
| Fits with Manufacturer | Perlick |
|---|---|
| Model Number | 1029118-13 |
| Manufacturer Part # | 1029118-13 |
| Height | 2.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 22.5" |
| Weight | 1.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Perlick 1029118-13 21-3/4" X 29-1/2", Magnetic Dart Mount Black, M 9/16" B 1" H 3/4", Perlick Br48 Br72 Br96 Bs108 Bs60 Bs84 Bsdz60 Cs108, Cs108sb Cs108sg Cs108ss Cs108st Cs32 Cs32sb Cs32sg, Cs32ss Cs32st Cs60 Cs60sb Cs60sg Cs60ss Cs60st Cs84, Cs84sb Cs84sg Cs84ss Cs84st Dc72s Dc84s Dc96s Dp32b, Dp32s Ds32b Ds32s Ds60b Ds60s Ds72b Ds72s Ds84b, Ds84s Pr48 Pr72 Ps60 Ps84
