RestaurantSupply.com is your trusted source for Robot Coupe commercial food processors cutting discs and accessories.
- Authorized Robot Coupe dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Robot Coupe 102832 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Robot Coupe 102832 1 7/8 Inch Foot kit O-ring Nylon Disc Brass Washer - OEM Components
| Manufacturer | Robot Coupe |
|---|---|
| Model Number | 102832 |
| Manufacturer Part # | 102832 |
| Height | 1.55" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 4.55" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Robot Coupe 102832 Length 1 7/8", 47 Mm, Outer Diameter 1 1/16", 27 Mm, Includes O-ring Nylon Disc Brass Washer Spring (2)pins, Gray Plasitc Hub Black Plastic Hub Brass Holder
