Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Globe meat slicer accessories.
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe 1021 meat slicer accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Globe 1021 11-1/2 Inch Blade Knife with 3 Hole Design Chrome Finish
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 1021 |
| Manufacturer Part # | 1021 |
| Height | 1" |
| Width | 15" |
| Depth | 14.5" |
| Weight | 4.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Gambia |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 1021 Hard Chrome Slicer Knife 11-1/2" Dia 3 Hole, Center Hole Is 13/16" Dia, Globe Slicer 3600 3850 3975 4600 4850 4975
