Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Turbochef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbochef 102070 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef 102070 Magnetron Thermostat 1.45 Inch Klixon for Turbo Chef Ovens
| Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | 102070 |
| Manufacturer Part # | 102070 |
| Height | 1" |
| Width | 1.45" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef 102070 Magnetron Thermostat Klixon, (2) 1/4" Tab Term, Turbo Chef Convection & Microwave Oven C3/ab C3/c, C3/cmulti Ed C3/cmulti Ew C3/cmulti Uk C3/d C3/d Ed, C3/d Ew C3/d Uk C3multi Ngc Ngc2 I3 I5
