RestaurantSupply.com is your trusted source for Carlisle Foodservice food dispensers food jars and food canisters.
- Authorized Carlisle Foodservice dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carlisle Foodservice 10201B07 food dispensers food jars and food canisters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carlisle Foodservice 10201B07 13 Inch Clear Polycarbonate Food Pan with Reinforced Corners
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 10201B07 |
| Manufacturer Part # | 10201B07 |
| Height | 4" |
| Width | 13" |
| Depth | 21" |
| Weight | 5.34 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 10201B07 Features Reinforced Top And Bottom Corners That Help Prevent, Chipping And Cracking., , Full-size 4"d 20-3/4"l 12-3/4"w, 40 To 212 F Temperature Range, Dishwasher Safe, Clear Polycarbonate, Nsf Certified
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
