RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef 101272 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef 101272 3 Inch Voltage Relay 24vdc for Turbo Chef Ovens
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | 101272 |
| Manufacturer Part # | 101272 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef 101272 Voltage Relay, 24vdc (11) 1/4" Tab Term, Turbo Chef Convection & Microwave Oven Ngc, Ngc2 Ngo/sota I3 I5
