Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1011801 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1011801 Rocker Switch On/off/on Blower Cool 1/4 Tab Black
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1011801 |
| Manufacturer Part # | 1011801 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1.88" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1011801 Rocker Switch On/off/on Blower Cool., 10a-250v/15a-125v, Spdt, 1/4" Tab (4), Southbend Broiler 271-40., Oven V10 V15 V20 V25 Vs10 Vs15 Vs20 Vs25., For Replacement Switch See # 42-1679, Or, See # 42-1317
