Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Fetco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Fetco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Fetco -1009-00003-00 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Fetco -1009-00003-00 2.5 Inch Clip Wire Basket Stainless Steel with Top Pin Assembly
| Fits with Manufacturer | Fetco |
|---|---|
| Model Number | -1009-00003-00 |
| Manufacturer Part # | -1009-00003-00 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fetco -1009-00003-00 Wire Basket Clip Stainless Steel, Material(s) Stainless Steel, Weight 00.024 Lb, (1)90 Degree Bearing Plate (1)top Pin Assembly, Fetco Cbs-2051 Cbs-2052 Cbs-50
