Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 1006434 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 1006434 Orifice 3/8"-27 Brass Gas Garland Imperial Us Range Ovens
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1006434 |
| Manufacturer Part # | 1006434 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1006434 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #34 (nat), Garland, Imperial Oven (nat), Us Range Oven 836 Cuisine Standard Oven (nat), Performer Ii 900 Phoenix 26" Standard Ovens.
