Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor holding and proofing cabinets.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 100612201K holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 100612201K 6 Inch Composite Manual Lock Door Latch
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 100612201K |
| Manufacturer Part # | 100612201K |
| Height | 2" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.83 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 100612201K Kit Includes 0171bk0018 171b Series Surface Mount Hinge, And Screws Has Composite Handle And Manual Lock, 11-1/2" Od 4-3/16" Mt. Ctrs., Can Also Use # 26-4458 If Wanted Without Lock., Crescor Holding Cabinet Insulated Hand-lift Cabinets, 1000chal 1000chal3 1000chalsplit 1000chss 1000chss3, 1000chsssplit H-339-12-135ce H-339-12-188c, H-339-12-188c-240 H-339-127c-240 H-339-128c-240, H-339-1813c H-339-1813c-240 H-339-1813c-gml, H-339-1813c-gmr H-339-188c H-339-188c-240 H-339-ua-8c, H-339-ua-8c-240 H-339-x-128c H-339214 H137srrc2020c, H137srrc2020c208 H137srrc2020c240 H137sua12cdj1, H137sua12cdj2 H137sua5cdj1 H137sua5cdj2 H137sua6cdj1, H137sua6cdj2 H137sua9cdj1 H137sua9cdj2 H137ua12cdj1
