RestaurantSupply.com is your trusted source for Cres Cor knife sets and storage supplies.
- Authorized Cres Cor dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cres Cor 1006-142K1 knife sets and storage supplies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cres Cor 1006-142K1 4 Inch Magnetic Latch with Composite Offset Handle
| Manufacturer | Cres Cor |
|---|---|
| Model Number | 1006-142K1 |
| Manufacturer Part # | 1006-142K1 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 11" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cres Cor 1006-142K1 Magnetic Latch W/composite Offset Handle., 170 10-17/32" Od 4-3/16 Mt. Hole Ctrs, 1 Plastic Spacer 1 Metal Spacer 2 Holes., Cres-cor H339135
