FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Baxter cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Baxter dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Baxter 1000V8-00052 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Baxter 1000V8-00052 13 Inch Blower Motor 1.5HP 208-230/460V 60Hz
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 1000V8-00052 |
| Manufacturer Part # | 1000V8-00052 |
| Height | 12.5" |
| Width | 13" |
| Depth | 22.5" |
| Weight | 46.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 1000V8-00052 208-230/460v 60hz 3ph 1.5hp
