RestaurantSupply.com is your trusted source for Univex cookware covers and accessories.
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex 1000719 cookware covers and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Univex 1000719 6 Inch Ring Aluminum for OEM Applications
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | 1000719 |
| Manufacturer Part # | 1000719 |
| Height | 1.95" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 6.2" |
| Weight | 0.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Univex 1000719 Material Aluminum, Inner Diameter 2 7/8", 73 Mm, Outer Diameter 6", 152 Mm, Depth 1 1/4", 32 Mm
