Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Fetco aftermarket cookware covers and accessories.
- Engineered to match existing Fetco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Fetco 1000-00014-00 cookware covers and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Fetco 1000-00014-00 5 3/8 Inch Tray Drip Plastic Black with Removable Cover Drain
| Fits with Manufacturer | Fetco |
|---|---|
| Model Number | 1000-00014-00 |
| Manufacturer Part # | 1000-00014-00 |
| Height | 1" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 9.25" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Fetco 1000-00014-00 Color Black, Material Plastic, Width 5 3/8", 137 Mm, Height 1 1/8", 28 Mm, Depth 9 1/2", 242 Mm, Note Removable Cover Drain
