Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jade Range aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range 100-141-000 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jade Range 100-141-000 3.13 Inch Diameter Cast Iron Rear Venturi with Air Shutter
| Fits with Manufacturer | Jade Range |
|---|---|
| Model Number | 100-141-000 |
| Manufacturer Part # | 100-141-000 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3.13" |
| Depth | 19" |
| Weight | 3.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jade Range 100-141-000 Cast Iron Rear Venturi. 18-7/8" Od., Comes W/air Shutter # 26-1569, For Gasket Use # 32-1312, Jade
