Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 10-8410 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 10-8410 1/2 Inch NPT Pressure Switch Adjustable 0.5 to 15 PSI
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-8410 |
| Manufacturer Part # | 10-8410 |
| Height | 4" |
| Width | 1.8" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-8410 Pressure Switch 1/2" Npt 125/250v-10a, Adjustable Pressure From 0.5 To 15 Psi., , Oem Factory Presets Are, Mar 10-8411 Operating - 11 Psi, Mar 10-8410 Hi-limit - 15 Psi, Market Forge Steamer
