Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 10-5453 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 10-5453 9-7/8 Inch Blower Wheel Aluminum Concave Back CCW
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-5453 |
| Manufacturer Part # | 10-5453 |
| Height | 2" |
| Width | 9.88" |
| Depth | 9.88" |
| Weight | 2.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-5453 Blower Wheel, [ 9-7/8" Dia ] X [2" W] 5/8" Hole Concave Back, Ccw Rotation Puller Hub 2 Set Screwws Key Way., Market Forge Oven 2600 He 2692 He 2800 He 2892 He, 280 Style A&b Etco 200 2500 2700 Series He Hec
