Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 10-4693 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 10-4693 1/2 Inch MPT Feed Connector 100 PSI for Market Forge Boilers
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-4693 |
| Manufacturer Part # | 10-4693 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-4693 Feed Connector 100 Psi 1/2" Mpt X 1" X M20-1.5, 1/2" Mpt Water Connection, Market Forge Boiler 4 & 6 Burner Gas Boilers, Steam Coil Boilers (rear). St-ag (e), Vulcan Boiler
