Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass deck mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 10-3556 deck mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 10-3556 3/8 Inch Mixing Valve with Lever Handles
| Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-3556 |
| Manufacturer Part # | 10-3556 |
| Height | 3.5" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 3.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-3556 [ Water Mixing Valve W/lever Handles ], [ Size 3/8" Fpt Inlets & Outlet ] [ Width 5" ], Inlet Ctrs 3" [ Brand T&s ] [ Mfg# B0513 ], For Repair Kit Use # 51-1082, Market Forge Steamer
