Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 10-1135 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Market Forge 10-1135 5/8 Inch Dynaseal Washer Aluminum for Gas Units
| Fits with Manufacturer | Market Forge |
|---|---|
| Model Number | 10-1135 |
| Manufacturer Part # | 10-1135 |
| Height | 0.1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Market Forge 10-1135 Dynaseal Washer 5/8" .66" Id X 1-1/16" Od Bonded Seal, Aluminum, Market Forge, Boiler 4 & 6 Burner Gas Units Auto-blow-down Gas (180 000, Btu) Elec (24kw) Steam Coil Units (front & Rear Loading)., Steamer Modular Gas Steam Generators.
